Read-In-Club Digital

jedinstveno online sastajalište ljubitelja kultura, književnosti i čitanja!

Slika
about the reading club

Pridružite se klubovima!

Kao glavni rezultat projekta Read-In-Club, stranica vam omogućuje

  • osnivanje
  • pridruživanje
  • organiziranje
  • upravljanje

čitateljskim klubovima bez obzira na zemljopisnu udaljenost, ili da

  • učitate
  • ponudite
  • potražite

svoje omiljene knjige. S korištenjem digitalne platforme možete se jednostavno upoznati proučavanjem korisničkog priručnika.

Pridružite se sada!

Tečaj za Lit. Mentore

Možete BESPLATNO sudjelovati u online TEČAJU koji vam omogućuje da unaprijedite svoje didaktičke vještine i digitalne kompetencije te postanete „Lit.mentor“ interkulturalnog dijaloga. Tečaj je dostupan na engleskom, hrvatskom, grčkom, mađarskom i slovenskom jeziku i namijenjen je

  • razvijanju međusektorskog načina suradnje temeljenog na vrijednostima EU koje stvara i prenosi književna umjetnost,
  • rješavanju izazova uključivanja edukativnog aspekta čitateljskih klubova za društvenu uključenost i međukulturalni dijalog u „digitalni, post-COVID program“ svih sudionika knjižne industrije,
  • razvoju i implementaciji platforme digitalnog čitateljskog kluba, te inovativnih materijala za obuku i metodologija sadržaja kako bi se uspješno zadovoljile potrebe koordinatora čitateljskih klubova i njihovih zajednica te ih osnažilo na svim razinama.

Pohađajte tečaj

Slika
Courses
Slika
about the project

O projektu Read-IN-Club

Projekt READ-IN-CLUB—READ-INg for CuLtUres across Borders—uključuje 6 partnera (CulturePolis, Hellenic Foundation for Culture, iTStudy, Društvo slovenskih pisaca, Sandorf i iED) iz 5 različitih zemalja (Grčke, Mađarske, Slovenije, Hrvatske i Cipra) i proizlazi iz potrebe da se naše društvo opremi onim vještinama i kompetencijama koje su ključne za osiguravanje brzog i nesmetanog oporavka od krize.

Pročitajte više o projektu

Što ima novog

What's new

U okviru Info dana održanih online 24. siječnja 2023. putem Facebook platforme Gradske knjižnice Split (Gradska knjižnica Marka Marulića) u suorganizaciji sa Sandorfom predstavljene su mogućnosti i proces implementacije Read-In-Club platforme.

Društvo slovenskih pisaca predstavilo je 26. studenoga 2022. projekt READ-IN-CLUB u okviru programa "Spisateljske scena" koja se održala na 38. Slovenskom sajmu knjiga u Ljubljani.

Dana 14. prosinca 2022. web stranica ReadInClub#Digital prvi je put uživo predstavljena publici koju čine mentori i članovi čitateljskih klubova.

Četvrti i posljednji internacionalni susret u okviru READ-IN-CLUB projekta održan je u glavnom gradu Slovenije, Ljubljani, gdje je sjedište projektnog partnera Društvo slovenskih pisateljev koje je bilo zaduženo za njegovu organizaciju. Sastanak je održan 25. – 26. siječnja 2023.

3. Internacionalni sastanak projektnog konzorcija održan je u Gödöllőu u Mađarskoj 21. i 22. rujna 2022., a domaćin mu je bila mađarska partnerska organizacija ITStudy.

2. internacionalni partnerski sastanak uživo u organizaciji izdavačke kuće Sandorf održao se u Splitu, u Hrvatskoj, od 31. ožujka do 1. travnja 2022. godine.

1. internacionalni sastanak projektnog konzorcija održan je u Starom gradu Krfu, od 07. 10. 2021 do 08. 10. 2021., a domaćin sastanka bio je partner CulturePolis.

Teme o kojima se razgovaralo tijekom sastanka bile su sljedeće:

Rezultati

Ovdje su objavljeni svi rezultati postignuti u okviru projekta,
besplatno dostupani svim zainteresiranima.

Results
kutatás, felmérés

Rezultat 1 - Izvješće o istraživanju

Izvještaj o istraživanju READ-IN-CLUB predstavlja istraživanje o temama koje se odnose na značenje književnosti za međukulturalni dijalog, jednakost, raznolikost i inkluziju, kao i potencijale čitateljskih klubova za razvoj odraslih.

Rezultat 2 - Seminari i tečaj

Virtualni seminari obuke za «Lit.

Rezultat 3 - ReadInClub#Digital

Rezultat 3 obuhvaća dizajn, razvoj, testiranje i implementaciju jedinstvene višejezične mrežne stranice, readinclub.eu.

O partnerima projekta

A.B. INSTITUTE OF ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT LTD (A.B.Institut za razvoj poduzetništva) rezultat je petnaestogodišnjeg rada Instituta za razvoj poduzetništva (IED) - organizacije posvećene promicanju inovativnosti i jačanju poduzetničkog duha.

Pročitajte više

iTSudy Hungary Educational and Research Center for Information and Technology Ltd. (Mađarski obrazovni i istraživački centar za informacije i tehnologiju) više od dvadeset godina djeluje u području strukovnog obrazovanja i obrazovanja odraslih te je akreditirani mađarski institut za obrazovanje odraslih.

Pročitajte više

Sandorf je osnovan 2007. kao izdavačka kuća i književna agencija. Tvrtku je osnovao Ivan Sršen, lingvist i povjesničar s gotovo desetljećem uredničkog iskustva iza sebe, koji je za različite hrvatske izdavače uredio niz beletrističkih i publicističkih knjiga.

Pročitajte više

CulturePolis je neprofitna organizacija civilnog društva osnovana 2006. godine na otoku Krfu u Grčkoj, s glavnim ciljem da doprinese istraživanju

Pročitajte više

Društvo slovenskih pisaca (DSP) je volonterska, nezavisna i neprofitna organizacija koja služi profesionalnim, društvenim i kulturnim interesima slovenskih pisaca.

Pročitajte više

Helenska zaklada za kulturu osnovana je 1992. godine sa sjedištem u Ateni. Glavni cilj joj je promicanje grčke kulture i jezika diljem svijeta.

Pročitajte više